All Collections
Uku eesti keeles
E-kirjad
Kuidas aktiveerida ja seadistada e-kirjade App?
Kuidas aktiveerida ja seadistada e-kirjade App?
Sujuvaks e-kirjade saatmiseks seadista e-kirjade App.
Janika avatar
Written by Janika
Updated over a week ago

Ava Seadedes E-kirjad äpp, aktiveeri see ning vali seejärel seaded.

Vaikimisi on e-kirjad seadistatud liikuma Uku serveri kaudu ehk need saadetakse aadressilt info@getuku.com. Selleks, et saata e-kirju oma ettevõtte aadressilt, tuleb soovitud aadress Ukuga ühendada. Meiliaadresse võivad lisada kõik kasutajad, lisatud aadresse saavad aga muuta vaid lisajad ise ja administraator.

Kui oled ühendanud e-kirjade App'i oma postkastiga, näed Ukust saadetud kirju ka oma postkasti saadetud kirjade kaustas.

E-posti aadressi lisamiseks:

 1. Vali "Ühenda oma e-posti aadress"

 2. Vali teenusepakkuja, kellega soovid liidestuda.

Gmaili ja Microsoft 365-ga sidumiseks vajuta vastavale ikoonile, järgi juhiseid ja Uku täidab väljad sinu eest.

Kui aga soovid ühendada mõne teise e-posti serveri, klõpsa ikoonide all sinisele lingile ja täida väljad käsitsi. Kui kõik väljad on täidetud, vajuta "Saada testkiri". Kui kõik on hästi, vajuta "Salvesta".
Kui täitsid väljad käsitsi vali edaspidise töö lihtsustamiseks "Määra ettevõtte vaikeserveriks", siis ei pea parempoolset osa hiljem uuesti sisestama.

 • Vastuse aadress ei pea olema sama, mis saatja aadress, soovi korral saad näiteks kõik vastused suunata üldmeilile.

 • Vasakpoolsed väljad on personaalsed, iga kasutaja peaks need täitma ise.

 • Parempoolsed väljad on ettevõttepõhised, nende täitmiseks võid vajadusel paluda abi oma ettevõtte IT-inimeselt. Administraator võib need väljad täita ning lülitada sisse "Määra ettevõtte vaikeserveriks". Nii on teiste kasutajate jaoks need väljad juba eeltäidetud.

"Kes saab kasutada?"

Kõik - Igaüks võib lisada meiliaadressi, mida saavad kasutada ettevõtte kõik kasutajad. See võib olla näiteks ettevõtte üldmeil info@firma.ee.

Kasutaja - Igaüks võib lisada isikliku meiliaadressi, mida saab ainult tema kasutada. Sellisel puhul kuvatakse siin meiliaadressi lisaja nime. Administraator saab neid muuta ja kustutada, aga ta ei saa kellegi teise meiliaadressi ise kasutada.

Kliendi kasutajad - Kui soovid eri klientidele eri aadressidelt kirju saata, on mõistlik seadistada kliendispetsiifilised meiliaadressid. Selleks toimi järgnevalt:

 1. Lisa E-kirjade äppis meiliaadress ja vali kasutajateks "Kliendi kasutajad".

 2. Ava kliendikaart, kus on plokk "E-posti aadressid suhtlemiseks".

 3. Klõpsa "+ Lisa".

 4. Rippmenüüs on e-posti aadressid, mida saavad kasutada kliendi kasutajad. Avalikke ega isiklikke meiliaadresse siin kasutamiseks ei pakuta. Kui Seadetes pole selliseid lisatud, võib neid ka siinsamas lisada. Selleks tuleb klõpsata e-posti teenusepakkuja ikoonile või sinisele lingile ning järgida juhiseid.

 5. Kui e-posti aadress on lisatud, saab selle valida rippmenüüst "E-kirjad". Võid ka valida mitu aadressi. Pärast salvestamist kuvatakse neid plokis "E-posti aadressid suhtlemiseks".

 6. Pliiatsile klõpsates saad muuta e-posti aadressi andmeid, muuhulgas võid määrata selle kliendi vaikimisi aadressiks. Kui see on tehtud, saad sellele kliendile kirju saates valida kirja saatjaks "Kliendi vaikimisi", mis täidetakse automaatselt aadressiga, mille oled vaikimisi aadressiks määranud.

Kui nüüd selle kliendi ülesandes kirja soovid saata, siis kuvatakse kirja saatjate valikus:

 1. Sellele kliendile lisatud meiliaadresse

 2. Sinu firma meiliaadresse, mida kõik kasutada saavad

 3. Kliendi vaikimisi aadressi, mis asendatakse automaatselt selle aadressiga, mis parasjagu kliendi vaikeaadressiks määratud on.

  NB! Kui valid "Kliendi vaikimisi", siis määra kindlasti pärast kliendikaardi plokis "E-posti aadressid suhtluseks" üks meiliaadress kliendi vaikimisi aadressiks. Kui seda pole määratud, asendatakse kliendi vaikimisi aadress kliendi peakasutaja vaikimisi isikliku aadressiga. Kui ka seda pole määratud, kirja ei saadeta.

Kui aga avad mõne teise kliendi ülesandes e-kirjade saatmise ploki, näed, et seal on valikus teised saatja aadressid, sest sellele kliendile pole kliendipõhiseid e-kirja aadresse veel lisatud:

Did this answer your question?